harry potter ostatnia czesc

harry potter ostatnia czesc

Widziałeś rybki nieaktywna przez jakiś czas? Dobrze, jeśli ryba preferuje pobyt na dnie zbiornika i nie jest pływanie wokół szczęśliwie, należy obserwować jego zachowanie uważnie. Może to być początek choroby bawełna jamy ustnej.

Choroba ta jest rodzajem grzyba, który jest biały, a to tworzy się na powierzchni ryb, zwłaszcza warg i policzków. Wargi będzie wyglądać obrzęk i będą się gnicie. Można nawet zauważyć , dodatkowy pasek na końcu krawędzi, które będą poruszać się wokół ujścia oddechów ryby ryby i wszędzie.

Można znaleźć również inne objawy. Ryby tracą apetyt. Więc nawet jeśli oferują im jedzenie, nie będą chętni, by go złapać. Jest powodem tego. Nie będą w stanie łatwo otworzyć usta z powodu tej choroby. Będą poruszać się bardzo powoli i woda będzie również uzyskać słabe z powodu białego płynu wychodzi z ustami ryby często.

Jeśli nie jesteś w stanie podjąć szybkie działania, cała woda dostanie zanieczyszczone szybko, a druga populacja ryb będzie również zarazić. W bardzo krótkim czasie później, ryby zginą jeden po drugim.

harry potter ostatnia czesc

Nie ma gwarantowane lekarstwo na tę chorobę. Jest tylko jedno rozwiązanie.

Trzeba być bardzo szybkie, jak również o tym okrutnym. Jeśli widzisz jakieś pojedyncze ryby zarażone tą chorobą, należy natychmiast usunąć go z akwarium i zutylizować go. Wiele osób woli pozostać nieaktywna przez jakiś czas i to, co robią, jest po prostu idź i porozmawiaj z właścicielem Pet Shop ryby o zachowanie ryb. Jeśli nie ma to silne działanie, inne ryby zostaną zainfekowane wkrótce.

Jeśli czujesz, że choroba nie rozprzestrzeniła się na zewnątrz, można zrobić jeszcze jedną rzecz. Poświęć trochę wody i dodać dużo soli w tym. Następnie wziąć kawałek miękkiego materiału i zanurzyć go w tej wodzie. Należy przesunąć palcem usta ryby z tej tkaniny. Wtedy ta ryba musi być przechowywana w oddzielnym zbiorniku. W tym samym czasie dodaje się roztwór z Terramycin w akwarium. Można natychmiast zauważyć różnicę w zachowaniu innych populacji ryb.

Można również użyć roztworu błękitu metylenowego w leczeniu. Jest równie skuteczna. Ale głównym rozwiązaniem jest – izolować zakażone ryby tak szybko, jak to możliwe i uzdatniania wody w akwarium.

– autor artykułu